Biokominki KAMA fire są przeznaczone do użytkowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Jest to zasługą odpowiednich materiałów oraz konstrukcji.

Korpusy naszych biokominków produkowane są z kompozytów szklano – winyloestrowych i poliestrowych. Jest to technologia stosowana i doskonale sprawdzająca się w budowie jachtów morskich. Zewnętrzna kolorowa warstwa o dużej grubości jest bardzo twarda, odporna chemicznie i wytrzymała mechanicznie, a zatem trudno ją uszkodzić. W wyjątkowych przypadkach zarysowania powierzchni można przywrócić jej pierwotny wygląd poprzez zeszlifowanie rys i wypolerowanie.

Powierzchnia korpusów jest doskonale gładka i błyszcząca, co znacznie ogranicza osadzanie się zanieczyszczeń. Nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych czy pielęgnacyjnych. Do jej czyszczenia można używać wszystkie dostępne w domu środki za wyjątkiem zawierających materiały ścierne.

Paleniska biokominków KAMA fire wykonane są ze specjalnej stali nierdzewnej odpornej na wysoką temperaturę. Są całkowicie odporne na wodę i nie zardzewieją. Do ich czyszczenia należy używać preparatów do stali nierdzewnych szeroko dostępnych w handlu i przeznaczonych do sprzętów kuchennych.

Płyta paleniska wyprodukowana jest ze stali nierdzewnej o lustrzanym połysku. Do jej czyszczenia należy stosować preparaty na bazie alkoholu. Środki zawierające materiały ścierne mogą zmatowić jej powierzchnię.

Szklany cylinder osłaniający płomień zrobiony jest ze specjalnego gatunku szkła borokrzemowego posiadającego wyjątkową odporność mechaniczną oraz termiczną. Materiał ten jest stosowany w wymagającym przemyśle chemicznym. Do czyszczenia szkła należy stosować preparaty na bazie alkoholu.

Używając biokominek wewnątrz pomieszczeń, szczególnie w zimnej porze roku, trzeba mieć na uwadze fakt, że przy spalaniu paliwa pobiera on tlen a wydziela dwutlenek węgla. Aby po pewnym czasie nie zrobiło się zbyt duszno, w większości wypadków wystarczy odpowiednio duża wielkość pomieszczenia lub standardowa wentylacja. Dodatkowo można też uchylić lub otworzyć okno.

W przypadku użytkowania biokominków w miejscach komercyjnych lub publicznych można zwiększyć ich stabilność poprzez umieszczenie we wnętrzu korpusu dodatkowego obciążenia. Mogą to być na przykład worki z piaskiem lub woda wlana bezpośrednio lub w pojemnikach. Uwagi te dotyczą szczególnie smukłego modelu Parga. Działania takie znacznie zmniejszą prawdopodobieństwo przypadkowego przewrócenia urządzenia, a także ich kradzieży.
Warszawa, ul. Wólczyńska 20822 817 95 55,   22 817 95 54,   22 462 32 68info@kamafire.com